افزایش دادن اروپا یونان بیانیه شورای حقوق بشر

افزایش دادن: اروپا یونان بیانیه شورای حقوق بشر اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل محمد بن سلمان &quot/ است ، یزید تازه خاورمیانه &quot، ماهنامه آمریکایی

“محمد ایوب” استاد روابط بین الملل دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا، محمد بن سلمان را با یزید بن معاویه مقایسه کرده و کارها و سیاست های او را قمار بزرگی جهت دولت سع

محمد بن سلمان &quot/ است ، یزید تازه خاورمیانه &quot، ماهنامه آمریکایی

ماهنامه آمریکایی: محمد بن سلمان "یزید تازه خاورمیانه " است

عبارات مهم : اسلام

“محمد ایوب” استاد روابط بین الملل دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا، محمد بن سلمان را با یزید بن معاویه مقایسه کرده و کارها و سیاست های او را قمار بزرگی جهت دولت سعودی توصیف کرده هست.

یک ماهنامه تخصصی سیاست خارجی در آمریکا در مطلبی به قلم یکی از اساتید برجسته روابط بین الملل در دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا، سیاست ها و کارها محمد بن سلمان ولیعهد دولت عربستان سعودی را با کارها یزید بن معاویه در دوران صدر اسلام مقایسه کرده و نشانه هر دو را نابودی شیعیان در منطقه عنوان کرد.

محمد بن سلمان &quot/ است ، یزید تازه خاورمیانه &quot، ماهنامه آمریکایی

به گزارش عصر ایران، وب سایت ماهنامه “نشنال اینترست” در مطلبی تحت عنوان “قمار بزرگ عربستان سعودی” به قلم” محمد ایوب” استاد روابط بین الملل در دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا، محمد بن سلمان را یزید تازه منطقه خاورمیانه توصیف کرده و کارها و سیاست های او را یک قمار بزرگ توصیف کرد.

محمد ایوب در این مطلب نوشته است: ” در سال 680 میلادی کمتر از پنجاه سال بعد از درگذشت پیامبر اسلام، لشکر یزید بن معاویه خلیفه 33 ساله اموی با بیش از 30 هزار نیرو در برابر گروه 72 نفره تحت رهبری حسین بن علی نوه پیامبر اسلام صف آرایی کرد. حسین بن علی مشروعیت خلافت موروثی امویان را زیر پرسش برده و آن را غیر اسلامی می خواند. در نتیجه نبردی که در دشت کربلا در حاشیه رود فرات در عراق کنونی روی داد، لشکر یزید، حسین بن علی و یاران اندکش را به قتل (شهادت) رساند. بعد از جنگ خانواده حسین بن علی به اسارت به شام برده شدند و اموال آنها به غنیمت در آمد، ولی این اتفاق سنگ بنای تحکیم هویت شیعه را در تاریخ اسلام گذاشت…”

“محمد ایوب” استاد روابط بین الملل دانشگاه ایالتی میشیگان آمریکا، محمد بن سلمان را با یزید بن معاویه مقایسه کرده و کارها و سیاست های او را قمار بزرگی جهت دولت سع

محمد ایوب با ذکر این مثال تاریخی در ادامه نوشته است: “محمد بن سلمان ولیعهد تندرو و بی پروای عربستان سعودی وارث و جانشین کنونی یزید بن معاویه محسوب می شود. او نیز اکنون همچون یزید در 33 سالگی سودای نابودی و تارومار کردن شیعیان را در خاورمیانه دارد و جهت نخستین قدم در این راه قصد دارد گروه حزب الله را به عنوان بخشی از نیروهای شیعه منطقه به رهبری ایران، از سر راه بردارد… به نظر می رسد او می خواهد داستان کربلا را با نابودی حزب الله لبنان تکرار کند، درست همان طور که یزید در قرن هفتم میلادی گروه کوچکی از شیعیان را که هوادار حسین بن علی بودند در صحرای کربلا به خاک و خون کشید.

ماجرای استعفای نابهنگام و ناگهانی سعد حریری در شهر ریاض نخستین قدم در جهت این سناریوی عربستان سعودی و محمد بن سلمان هست. نخستین گناه حریری از چشم مقامات سعودی این است که در حالی که آنها حزب الله را دشمن قسم خورده خود می دانند حریری آنها را در دولت وحدت ملی خود در لبنان شریک کرده است.”

“محمد ایوب” در ادامه، درگیری های عربستان سعودی با دیگر نیروی شیعه منطقه یعنی زیدیان حوثی در یمن را مورد توجه قرار داده و نوشته است: جنگ عربستان سعودی با حوثیهای زیدیه در یمن نیز به شکست کشیده شده است هست. این جنگ که مهر حمایت آمریکا را نیز دارد، تا کنون نتوانسته تغییری در اوضاع کنترل حوثی ها بر بخش وسیعی از یمن ایجاد کند…سرانجام اینکه علی رغم هزینه های وسیع، عربستان سعودی قادر به جذب متحدان وفادار و بلندمدت منطقه ای چه از منظر ایدئولوژیک و چه از زاویه قدرت نرم خود، نشده است.

محمد بن سلمان &quot/ است ، یزید تازه خاورمیانه &quot، ماهنامه آمریکایی

اخبار بین الملل – دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: اسلام | سیاست | اسلامی | معاویه | آمریکا | عربستان | آمریکایی | بین الملل | پیامبر اسلام | عربستان سعودی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs