افزایش دادن اروپا یونان بیانیه شورای حقوق بشر

افزایش دادن: اروپا یونان بیانیه شورای حقوق بشر اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار حوادث اوهنگام خوابیدن نگفت که بیماری قلبی دارد ، پاسخ دانشگاه علوم پزشکی البرزبه ابهامات فوت مادرجوان و نوزادش

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز در پی فوت تلخ مادر باردار در یکی از بیمارستان‌های کرج ضمن ابراز تأسف و همدردی با خانواده متوفی دراین باره توضیحاتی داد.

پاسخ دانشگاه علوم پزشکی البرزبه ابهامات فوت مادرجوان و نوزادش/اوهنگام خوابیدن نگفت که بیماری قلبی دارد

عبارات مهم : نوزاد

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز در پی فوت تلخ مادر باردار در یکی از بیمارستان های کرج ضمن ابراز تأسف و همدردی با خانواده متوفی دراین باره توضیحاتی داد.

کشور عزیزمان ایران نوشت:در این توضیح آمده است:

روز چهارشنبه مورخ 29/06/96 ساعت 13:00 زن 28 ساله ای که درهفته 38 بارداری (زایمان دوم) بود به خاطر سرفه های مقاوم به درمان که از سه هفته قبل شروع شده است و به درمان های قبلی پاسخ نداده بود به کلینیک بیمارستان مراجعه کرد. ابتدا بیمار به وسیله متخصص زنان ویزیت شده است و سپس به متخصص عفونی بیمارستان ارجاع می شود. بلافاصله هم جهت بررسی و پیگیری های مورد نیاز خوابیدن می شود.

اوهنگام خوابیدن نگفت که بیماری قلبی دارد ، پاسخ دانشگاه علوم پزشکی البرزبه ابهامات فوت مادرجوان و نوزادش

کارها اولیه جهت ارزیابی بیمار صورت گرفته و درخواست مشاوره های متعدد از جمله زنان و قلب انجام شده است و مشاوره های درخواستی و تمامی کارها دستور داده شده است طی دو روز اول بستری، پیگیری و انجام می شود. ازآنجا که زن جوان دچار بیماری زمینه ای قلبی شدید از ماه ها قبل بوده هست، بیمار دچار مسئله ریوی حاد و در ادامه شوک قلبی می شود، با توجه به شرایط اورژانسی بیمار در ساعت 24:00 سزارین اورژانسی صورت گرفته و نوزاد پسر با ضربان قلب و تنفس ضعیف متولد می شود.

بلافاصله تمامی کارها احیا به وسیله متخصص بیهوشی جهت نوزاد انجام می شود و هماهنگی های مورد نیاز جهت انتقال نوزاد به بخش مواظبت های خاص نوزادان صورت می گیرد ولی متأسفانه کارها احیا موفقیت آمیز نبود و نوزاد فوت کرد. مادرش نیز سریع به بخش مواظبت های خاص انتقال یافته شد. ساعت 03:50 بیمار دچار ایست قلبی تنفسی شد و متأسفانه با وجود همه کارها درمانی گروه تخصصی و طول کشیدن بیش از دو ساعت عملیات احیا و اقدام به 5 بار شوک قلبی جهت نجاتش، آخر در ساعت 5:00 صبح روز جمعه 31/06/96 مادر فوت کرد.

معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی البرز در پی فوت تلخ مادر باردار در یکی از بیمارستان‌های کرج ضمن ابراز تأسف و همدردی با خانواده متوفی دراین باره توضیحاتی داد.

لازم به ذکراست که محل سکونت نامبرده منطقه مارلیک از توابع دانشگاه کشور عزیزمان ایران بوده و تمامی مواظبت های وی نیز در منطقه مذکور صورت گرفته هست، ولی متأسفانه در وقت گرفتن شرح حال و پذیرش، زن جوان اشاره ای به بیماری زمینه ای خود نکرده بود.

طبق اطلاعات پرسشگری از بستگان وی در وقت فوت نامبرده اطلاعات کافی از اوضاع قبلی و چگونگی مواظبت های بهداشتی او نداشته و اطلاعاتی به تیم درمانی این دانشگاه نداده اند.شایان ذکر است که بعد از وقوع این اتفاق بلافاصله در همان روز – 31/06/96 -کمیته بررسی علل فوت بیمارستانی با حضور معاون درمان و مدیر درمان دانشگاه تشکیل شد و سپس کمیته دانشگاهی فوت و میر مادری با حضور اعضای تخصصی کمیته دانشگاهی و تیم درمان متوفی، در روز شنبه مورخ 01/07/96 تشکیل و عنوان به دقت بررسی و کارشناسی شد. خاطرنشان می شود با توجه به ارجاع متوفی به پزشکی قانونی جهت تعیین دقیق علت فوت، منتظر نتیجه پاسخ کالبدگشایی جهت اتخاذ تصمیمات بعدی هستیم.

اوهنگام خوابیدن نگفت که بیماری قلبی دارد ، پاسخ دانشگاه علوم پزشکی البرزبه ابهامات فوت مادرجوان و نوزادش

واژه های کلیدی: نوزاد | پزشکی | درمانی | بیماری | دانشگاه | نوزادان | دانشگاه | بیمارستان | بیمارستان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs