افزایش دادن اروپا یونان بیانیه شورای حقوق بشر

افزایش دادن: اروپا یونان بیانیه شورای حقوق بشر اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی توضیحات سخنگوی قوه مجریه راجع به تغییرات استانداران

سخنگوی دولت با بیان اینکه در سطح مدیران عالی استانها تغییراتی در حال انجام هست، گفت: در این زمینه ممکن است از بعضی تقدیر شود و بعضی از استانداران در استانهای دی

توضیحات سخنگوی قوه مجریه راجع به تغییرات استانداران

توضیحات سخنگوی قوه مجریه راجع به تغییرات استانداران

عبارات مهم : برنامه

سخنگوی دولت با بیان اینکه در سطح مدیران عالی استانها تغییراتی در حال انجام هست، گفت: در این زمینه ممکن است از بعضی تقدیر شود و بعضی از استانداران در استانهای دیگر مشغول کار شوند.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت صبحگاه امروز (سه شنبه) در نشست خبری هفتگی خود با رسانه ها راجع به تغییرات احتمالی استانداران عنوان کرد: همانطور که حداقل 50 درصد کابینه عوض کردن کرد در سطح مدیران عالی استانها هم تغییراتی در حال انجام است و ممکن است از عده ای تقدیر کنیم و بعضی هم در استانهای دیگر شروع به کار کنند. وزیر کشور با تامل و سرعت مورد نیاز این عنوان را دنبال می کند.

توضیحات سخنگوی قوه مجریه راجع به تغییرات استانداران

سخنگوی دولت راجع به آنچه تخلفات مدیران دولتی و استانداران خوانده می شود، اظهار کرد: آنها وظایف قانونی خودشان را انجام دادند. اینکه استانداری در دوران انتخابات حاضر شود و از عملکرد دولت و نه از یک کاندیدای خاص دفاع کند طبع کار خود بوده البته جهت قوه قضائیه حق استقلال و انصاف قائلیم واگر شکایتی از سوی جریان رقیب دولت صورت گرفته باشد، می دانیم با دقت و انصاف پیگیری خواهد کرد.

وی با اظهار تاسف از اتفاقات میانمار تاکید کرد: راجع به این رخداد غم انگیز و ضد انسانی ما دولت و ارتش میانمار را مسئول کشتارها و قتل عامها میدانیم. فراتر از آنچه که در توانمان باشد انجام می دهیم و آقای روحانی هم در سفر اخیر خود جهت کمک به آسیب دیدگان فعالیتهایی داشت. ما از همه اهرم های دیپلماتیک فراتر از اظهار تالم و محکومیت جهت کمک به حل این اتفاق غیرانسانی استفاده خواهیم کرد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در سطح مدیران عالی استانها تغییراتی در حال انجام هست، گفت: در این زمینه ممکن است از بعضی تقدیر شود و بعضی از استانداران در استانهای دی

نوبخت در تصویر العمل به صحبت های اخیر علی اکبر صالحی یادآور شد: برجام یک قرارداد بین المللی بین کشور عزیزمان ایران و6 کشور دیگر است که آمریکا یکی از آنها هست. الان فضای بین المللی و حقوقی عوض کردن کرده و ما از سوی شرکت ملل وشورای امنیت شاهد لغو تحریم ها هستیم. غیر از آمریکا اراده بقیه را جهت همکاری کاملا مشاهده می کنیم و کشوری که بخواهد از این قرارداد بین المللی خارج شود خودش ایزوله خواهد شد.

وی ادامه داد: ما در جهت تامین منافع ملی مان عالی ترین تصمیم را می گیریم و فقط از یک مرجع تصمیم گرفته نمی شود بلکه نهادهای متفاوت نقش خواهند داشت. بازنده اقدام احتمالی آمریکا خود آمریکا خواهد بود. آقای صالحی هم یک مسئول باتجربه و مطلع هستند و مطالبی که می گویند قابل اعتنا و دقیق هست. باید این حق را جهت آقای صالحی به عنوان یک فرد مطلع قائل شویم که حرف سنجیده می زند ولی اگر نیاز به عوض کردن باشد در قالب بیانیه یا شفاها اعلام می شود که موضع رسمی دولت چیست. موضع رسمی دولت تعریف شده است است و آنچه دولت تصمیم میگیرد را سخنگو اعلام می کند.

سخنگوی دولت همچنین در تصویر العمل به بیانات اخیر آمانو تصریح کرد: جای هیچ تردیدی نیست که جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران پایبند پیمان مرتبط با برجام بوده و این بحث ها منتفی هست. معلوم هم شد که حرفهای دولتمردان آمریکایی بی پایه و غیرحقوقی بوده است.

توضیحات سخنگوی قوه مجریه راجع به تغییرات استانداران

وی راجع به خروجی هیئت نظارت بر اجرای برجام گفت: این هیئت خارج از دولت است و همه ارکان مهم نظام در آن موثر هستند و بهتر است به آنها اعتماد کنید که کارشان را درست انجام می دهند.

نوبخت در پاسخ به سوالی راجع به اتفاقات فوتبال کشور عزیزمان ایران و سوریه و مسئله حقوق شهروندی تصریح کرد: در این زمینه اقداماتی در سالهای گذشته صورت گرفته منتها چون هنجارهای ارزشی از طرف عده ای حساب می شود نیاز به بردباری و صبر بیشتری دارد. آقای روحانی واقعا پایبند است که حقوق شهروندی رعایت شود و امیدواریم در آینده شاهد برطرف این پرسشها باشیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه در سطح مدیران عالی استانها تغییراتی در حال انجام هست، گفت: در این زمینه ممکن است از بعضی تقدیر شود و بعضی از استانداران در استانهای دی

وی در بخش دیگری از صحبتهای خود با ارائه آماری از عملکرد دولت خاطر نشان کرد: طبق گزارش مرکز آمار جهت بهار 96 رشد اقتصادی با نفت 6.5 درصد و بدون نفت 7 درصد و رشد سرمایه گذاری 7.1 درصد بوده هست. رشد گروه کشاورزی 3.1 (شکار و جنگلداری 3.2، ماهیگیری 0.8 ) ، صنعت 4.9 (صنعت و معدن 5.1، معدن 4.6، استخراج نفت و گاز 4.7، ساختمان 7.1) و خدمات 8.8 درصد بوده هست. هزینه مصرف نهایی شخصی 6.9 درصد رشد داشته و هزینه مصرف نهایی دولت 6.5 درصد بوده است.

نوبخت افزود: تا 21 شهریور 96 ، 8 میلیون 854 هزار تن گندم به ارزش 11 هزار و 571 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است که 7 هزار و 790 میلیارد تومان آن پرداخت شده است و 3 هزار و 781 میلیارد در دست پرداخت هست. همچنین تا 19 شهریور 54 هزار و 683 دستگاه تاکسی جایگزین تاکسی های فرسوده شده است هست. از طرفی در حال اجرای بسته اشتغال هستیم و باتوجه به 24 بند اقتصاد مقاومتی 12، برنامه 56، طرح و 300 پروژه جهت اقتصاد مقاومتی در دست اقدام داریم.

توضیحات سخنگوی قوه مجریه راجع به تغییرات استانداران

نوبخت در پاسخ به این پرسش که آیا آمارهای داده شده است در سفره مردم دیده نمی شود، تاکید کرد: اینها آمارهای رسمی کشور و قابل مشاهده هست. در بهار امسال از 920 هزار نیروی جدیدی که وارد بازار کار شدند 703 هزار نفر مشغول به کار شدند که این آثار سرمایه گذاری ها و تلاشها است.

وی راجع به اینکه آیا از بین بردن ارز مسافرتی در جهت تک نرخی کردن قیمت ارز است خاطر نشان کرد: این ارز جهت یکبار آنهم 300دلار داده می شدو از این امکان می شود جهت کالاهای واسطه ای که میتواند به تولید ما یاری کند استفاده کرد. البته جهت زائرین اربعین در حد 200 دلار داده میشود. شاید جهت یکسان سازی عمل شود ولی به این شکل نیست که قیمت بازار امروز را مبنی در نظر بگیریم بلکه تعدیلاتی خواهیم داشت.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی راجع به رعایت حقوق احزاب در دولت بیان کرد: دولت در چارچوب منشور حقوق شهروندی نه تنها نسبت به حقوق همه شهروندان بلکه نسبت به حقوق احزاب که ابزارهای اعمال مردم سالاری هستند پایبند هست. تعداد احزاب در دولت یازدهم زیاد کردن داشته و احزاب چه موافق و چه مخالف و چه منتقد دولت بر مبنای حقوق شهروندی ارزش رسما فعالیت می کنند و دولت هم همه امکانات را برایشان فراهم خواهد کرد.

وی راجع به احتمال ایجاد محدودیت جهت اینستاگرام، تلگرام، شبکۀ اجتماعی فیس بوک و … از سوی بعضی نهادها و رویکرد دولت در این مورد اظهار کرد: اینکه با چه نیاتی افراد در پاره ای از موراد مطالبی را می گویند شاید و جهه خیرخواهانه دارد. دولت استفاده از این فضاها را در جهت حقوق شهروندی می داند و از هیچ اقدامی که فضای آزادی مردم را محدود کند حمایت نمی کند. ما نمی توانیم استقلال را فدای آزادی و آزادی را فدای استقلال کنیم بعد دولت از حقوق واقعی مردم در دسترسی به این فضاها حمایت می کند.

رئیس شرکت برنامه وبودجه در ادامه راجع به ابقای مدیران گذشته و چگونگی تحقق وعده استفاده از جوانان و زنان یادآور شد: آقای مدیر جمهور به همه وزرا گفته باید تعدادی از مدیرانشان بانوان و جوانان باشند. خیلی از وزارتخانه ها این اقدام را کرده اند و این کار هم در شرکت برنامه هم راجع به مشاور و معاون شرکت انجام شده است است.

وی با اشاره به حضور شهردار پایتخت کشور عزیزمان ایران در جلسات هیئت دولت گفت: بدون تردید این حضور می تواند وقت ایجاد کند که هم شهردار از سیاست های دولت مطلع شود و مشکلاتش رابگوید و هم متقابلا دولت انتظاراتش را بیان و از این ظرفیت استفاده کند. این اتفاق دوسویه و مثبت است.

نوبخت راجع به موضع گیری های اخیر مدیر شرکت حفاظت از محیط زیست و اینکه گفته می شود مدیر جمهور از او مکدر است و ممکن است به عنوان وزیر نیرو معرفی شود، بیان کرد: به جهت آشنایی حداقل سی ساله ایشان را واقعا فردی دانشمند و مسلط در حوزه کشاورزی می دانم. هرکسی یک صراحت لهجه ای هم دارد و شماهم به خاطر دانش عمیق و تجارب وافر ایشان مدارا کنید. چیزی از تکدر آقای مدیر جمهور نشنیدم و اینکه گزینه وزیر نیرو باشد هم از شما می شنوم و بسیار بعید می دانم کسی که تازه این مسئولیت را گرفته عوض شود.

وی در پاسخ به سوالی راجع به پرسشها بازنشستگان و صندوقهای بازنشستگی یادآور شد: بر ما واجب است که به مطالبات و انتظارات بازنشستگان محترم احترام بگذاریم و دربهای دولت هم هر لحظه بر روی نمایندگان آنها باز بوده هست. بحث این بود که زیاد کردن حقوقها متناسب با قیمت تورم انجام شود که این کار را انجام دادیم منتها می گفتند در بعضی سالها اینکار صورت نگرفته که بازهم بخشی را با توجه به محدودیتها توانستیم انجام دهیم. تاکید مدیر جمهور و هیئت دولت این بوده که در این زمینه باید کاری انجام دهیم.

سخنگوی دولت ادامه داد: اینکه نتوانستیم همه خواسته ها را پاسخ دهیم علت بی توجهی نیست بلکه امکاناتمان همین قدر است و اگر کسی به خیابان بیاید و حرفش را بزند من بسیار شرمنده می شودم که آیا در محیط محترمانه ای حرفها گفته نشود. به همکاران هم گفتم از نماینده تشکلها دعوت کنند بیایند و با احترام نظرات آنها را بشنویم و توضیحات را ارائه کنیم.

وی راجع به پیشنهاد مدیر کمیته امداد جهت انتقال یارانه ها از دولت به کمتیه امداد و بهزیستی عنوان کرد: جناب آقای فتاح فرد سلیم النفسی است که این مسئله را به من هم منعکس کرده. در مورد هدفمندی ما بر مبنای تبصره 14 بودجه عمل می کنیم. پیشنهاد ما هم این است که آنچه راجع به مددجویان است به خود این نهادها بدهیم.

نوبخت با اشاره به جلسه دیروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و بیانات جهانگیری راجع به اختیارات این ستاد تاکید کرد: چون محدوده فعالیت اجرایی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی فقط قوه مجریه نیست و سایر قوا هم هستند انتظارات ستاد این است از اختیاراتی استفاده کند که فراتر از قوه مجریه نافذ باشد.

وی در پاسخ به سوالی راجع به کسری بودجه تاکید کرد: عدم تحقق درآمدها می تواند به کسری بودجه منجر شود. ما الان عدم تحقق درآمدها را داریم ولی قول می دهیم با کسری بودجه مواجه نشویم.

سخنگوی دولت راجع به برنامه سفر مدیر جمهور به نیویورک یادآور شد: برنامه ریزیها انجام شده است ولی هر لحظه باید با احتیاط حرف بزنیم چون تا لحظه آخر ممکن است تغییراتی به وجود آید . ولی برنامه دیدارها و جلسات در حاشیه اجلاس شرکت ملل تا اینجا برنامه ریزی شده است است.

وی در پاسخ به سوالی راجع به پیگیری حقوقی پرونده دزدی اموال کشور عزیزمان ایران به وسیله آمریکایی ها خاطر نشان کرد: در این زمینه کمیته خاص حقوقدانان جهت اعلام جرم، پیگیری و انجام مذاکرات تشکیل شده است ولی بعضی از پرونده ها سالها طول می کشد.

نوبخت در آخر در پاسخ به این پرسش که آیا برچسب قیمت از بعضی کالاها از بین بردن شده است هست، گفت: این راجع به همه کالاها نیست و عمدتا کالاهای بهداشتی رقابتی است ولی باز هم از آقای شریعتمداری به عنوان وزیر صنعت خواهش می کنم توضیحات کافی را به رسانه ها بدهند.

واژه های کلیدی: برنامه | استفاده | برنامه ریزی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs